Hello bank! je obchodní značkou české pobočky francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Od roku 1996 do roku 2015 fungovala pod značkou Cetelem jako poskytovatel nebankovních úvěrů, v roce 2015 došlo k transformaci Cetelemu na banku a v roce 2017 na Hello bank! s kompletním portfoliem bankovních služeb.

Controller / Finanční analytik

STRUČNÝ POPIS:

Zpracovávat finanční analýzy, kalkulace návratnosti investic, rentability produktů/projektů. Zpracovávat podklady pro finanční reporty a výkazy úseku controllingu a ALM. Podílet se na zpracování plánů a rozpočtů, odhadů výsledků a analýze odchylek.

NÁPLŇ PRÁCE:

  • Zpracovávat finanční analýzy, kalkulace návratnosti investic, rentability produktů/projektů/partnerství a podávat návrhy na rozhodnutí a doporučovat opatření (rentabilita spolupráce s obchodními partnery, nastavení pricingu, vyhodnocování tendrů, kalkulačky odměn zprostředkovatelů, vyhodnocování promo akcí, výpočet RPSN) – spolupráce s obchodním oddělením
  • Podílet se na zpracování podkladů pro manažerské reporty banky včetně reportů pro mateřskou banku
  • Podílet se na sledování vývoje v oblasti objemu poskytnutých finančních produktů a jejich parametrů (IR, marže, riziko atd.) ve srovnání s plánovaným vývojem a zpracování odhadů budoucího vývoje
  • Zajišťovat zpracování analýz vývoje produkce banky a trhu v závislosti na rozvoji makroekonomické situace, konkurence apod.
  • Připravovat informace a podklady pro rozhodování ostatním organizačním jednotkám a zřizovateli (skupině)
  • Podílet se na přípravě plánů a rozpočtu banky včetně odhadů budoucího vývoje (forecast)

POŽADUJEME:

  • Vysokoškolské vzdělání ekonomického směru (vhodné i pro absolventy)
  • Povědomí a zájem o oblast financí / bankovnictví / ekonomiky
  • Komunikativní znalost anglického jazyka (porozumění odbornému textu z financí / účetnictví; reportování v cizím jazyce)
  • Dobrá znalost práce na PC (MS Office, především Excel)
  • Znalost SQL výhodou
  • Praxe v oboru financí /controllingu /účetnictví výhodou
  • Znalost finanční matematiky výhodou
  • Analytické myšlení, schopnost rozpoznávat souvislosti (především ve financích)
  • Ochota učit se novým věcem, iniciativa
  • Zodpovědnost, pečlivost, samostatnost
  • Týmová spolupráce

NABÍZÍME:

  • Silné zázemí mezinárodní bankovní skupiny - BNP Paribas
  • Perspektivní, zajímavou a motivující práci
  • Výraznou podporu profesního růstu a seberealizace
  • Moderní pracovní prostředí, osobní přístup
  • Bohatý program zaměstnaneckých benefitů:
  • - Až 6 týdnů dovolené
  • - Příspěvek na stravování (stravenka 100,-/pracovní den, zaměstnavatel hradí 74,-)
  • - Příspěvek na volnočasové aktivity, dovolenou a osobní rozvoj(8000,- až 28 000,-/ročně, dle délky zaměstnání)
  • - Příspěvek na penzijní/životní pojištění po prvním roce zaměstnání (1000,-/měsíc. Po dvou letech 2000,-/měsíc)
  • - Jazykové kurzy, vzdělávání, dotovaná multisport karta

Informace o pozici

Místo pracoviště

Karla Engliše 3208/5, 150 00  Praha-Smíchov, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, příspěvek na dovolenou, mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, vzdělávací kurzy, školení, kafetérie, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, zvýhodněné půjčky zaměstnancům, firemní akce, dovolená více než 5 týdnů

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod

Trainee programy. Pozice je vhodná pro absolventy.

Kontakt

Rudolf Špachta
Karla Engliše 3208/5
150 00  Praha-Smíchov
Česká republika

O pár důvodů víc, proč chcete do Hello bank!

O důvod víc, proč k nám chcete.

28 DNÍ DOVOLENÉ

A po dvou letech 30 dní!

STRAVENKY

Za každý odpracovaný den 100 Kč (firma hradí 74 Kč).

OBČERSTVENÍ

Ke kávě a čaji občas někdo něco upeče. Od podzimu do jara nás krmí ovocem.

TRÁVÍME SPOLU ČAS

Pořád se něco děje. Party, sportovní akce. Pravidelné protahování svalů s lektory.

PŘÍSPĚVEK NA SPORT ČI KULTURU

Po zapracování vám dáme 1 000 Kč každý čtvrt rok. Multisportka i pro vaše blízké.

CAFETERIE

Dostanete příspěvek 4 000 až 24 000 Kč podle odpracovaných let.

ZAMĚSTNANECKÉ ÚVĚRY A ÚČTY

Našim zaměstnancům nabízíme zvýhodněné produkty.

PŘÍSPĚVEK NA POJIŠTĚNÍ

Po prvním roce můžete mít 1 000 Kč a po dvou letech 2 000 Kč na životní nebo penzijní připojištění.

VZDĚLÁNÍ A ROZVOJ

Je z čeho vybírat. Vzdělávací a jazykové kurzy, inspirativní worshopy a jiné rozvojové programy.

PRAHA, BRNO, OSTRAVA

Ve všech mestěch na vás čekají moderní kanceláře v centru a senzační parta.